فهرست بستن

تولید پیچ استوانه چهارسو

تولید پیچ استوانه چهارسو : مشخصات فنی پیچ های استوانه ای چهار سو نوع دیگری از پیچ های پرکاربرد در عرصه صنعت هستند که همانند دیگر پیچ ها به منظور اتصال دو یا چند قطعه به بکدیگر مورد استفاده قرار می گیرند. پیچ های استوانه ای چهار سو شباهت بسیاری به پیچ های استوانه ای دو سو دارند وتنها تفاوت آن ها در قسمت سری می باشد. این پیچ ها در قسمت استوانه ای پیچ دارای دندانه هایی می باشد که به طور کامل رزوه کاری شده است و قسمت سری آنها به صورت گرد می باشد که شیاری به صورت ضربدری در آن ایجاد شده است.

تولید انواع پیچ استوانه چهارسو

تولید پیچ استوانه چهارسو

پیچ های های چهار سو با استفاده از پیچ گوشتی هایی که قسمت سری آن به صورت ضربدری است و برای این نوع از پیچ ها طراحی و ساخته شده اند، باز و بسته می شوند. رزوه های این نوع از پیچ ها را اصطلاحا رزوه های ماشینی می گویند چرا که رزوه های این نوع پیچ ها معمولی و به صورت یکنواخت ایجاد شده اند. این نوع از پیچ های استوانه ای را بعد از قرار دادن در حفره با استفاده از مهره محکم می کنند به طوری که به صورت ثابت دو قطعه در کنار یکدیگر قرار بگیرد.

تولید انواع پیچ استوانه چهارسو

جنس پیچ های استوانه ای چهار سو عموما از آلیاژ آهن و همچنین استنلس استیل می باشد که نوع استیلی آن در دو گرید 304 و 316 ساخته می شود. هنگام ساخت این نوع پیچ ها از استاندارد های مختلفی بهره می گیرند که می توان به  ISO، DIN وastm اشاره کرد.

تولید انواع پیچ استوانه چهارسو

مهم ترین پیچ های تهیه شده بر اساس این استاندار ها پیچ استوانه ای چهار سو دین 7985می باشد که بسیار کاربردی است و با کمک پیچ گوشتی ها و آچار های معمولی به راحتی باز و بسته می شوند. در مواردیکه امکان دسترسی به آچار های تخصصی وجود ندارد ایجاد اتصال با استفاده از این پیچ ها رایج می باشد.

این یچ ها که یکی از کاربردی ترین و رایج ترین نوع پیچ های استوانه ای می باشد در اکثر قطعات اتصالی معمولی به چشم می شخوند. زیرا این پیچ ها مصارف صنعتی و خانگی دارند  و به طور معمول در صنایع فلزی، پلیمری و چوبی کارایی فراوانی دارند. این نوع پیچ ها به راحتی قابل دسترس هستند و برای اتصالات در مصارف خانگی گزینه بسیار مناسبی به حساب می آیند.

تماس با ما

تلفن
09365229083

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *