فهرست بستن

جدول استاندارد انکر بولت

جدول استاندارد انکر بولت | فروش انکر بولت سازه ای از نظر نوع و عملکرد آنها به دو دستی شیمیایی و مکانیکی تقسیم می شود. در این مقاله منظور ما از انکر، انکر مکانیکی می باشد که به بیان ساده مکانیسم انتقال بار آن به شکل مکانیکی است. انکر مکانیکی برای عملکرد و گیرایی خود در حفره ( محل نصب) از چندین متد به شکل زیر استفاده می کنند.

جدول استاندارد انکر بولت

جدول استاندارد انکر بولت

جدول استاندارد انکر بولت ها که در تولید آن ها عموماً در ساختمان‌های کشور استفاده می‌شود؛ در دستگاه آمریکایی تعیین می‌شود. معرف استاندارد متریال تولید و ابعاد انواع انکربولت، واشر و مهره اتصالی آنها هستند. انکربولت ساخته شده طبق استانداردهای معمولی همراه با سرتیفیکیت و تست ریپورت معرفی شده تطابق تولید انکربولت با استانداردها ارائه می گردند.

 محتوای این جدول به شکل زیر است:

استاندارد انکر بولت آلیاژ فولاد : ASTM A 193 Gr. B7

استاندارد انکر بولت فولاد پر کربن : ASTM A 325 or A 321

استاندارد انکر بولت فولاد با کربن متوسط : ASTM F 1554 Gr. 55

استاندارد انکر بولت فولاد کم کربن : ASTM A 307 Gr. A or A 36

عموماً در صورتی که استاندارد انکر بولت در جدول استاندارد انکر بولت فوق معرفی نشده باشد فولاد کم کربن به همراه مهره استاندارد ASTM A 563  و واشر استاندارد ASTM F 436 در ساخت انکربولت استفاده شده است.

جدول استاندارد انکر بولت

جدول استاندارد انکر بولت

 1) انکر انبساطی

اکسپنشن بولت (انکر انبساطی) یا انکر بولت اصطکاکی پس از نصب یا کاشت به وسیله ایجاد نیروی اصطکاک با مصالح پایه بتنی یا سنگی مقاومت خود را به دست خواهند آورد.

2) انکر بولت قفل شونده

انکر چفت و بستی یا قفل شونده نیز از جمله انکر ها می باشند که مشخصات انکربولت قفل شونده را می‌توان در ظرفیت باربری متنوع بارهای دینامیکی در فواصل کمی از لبه آزاد بتن نصب شده را با ایجاد گیرایی بالا برشمرد. از نظر متریال انکر بولت مکانیکی به شکل فلزی یا پلاستیکی ساخته می شوند.

جدول استاندارد انکر بولت

آنچه که با نام انکر بولت در ایران شناخته می‌شود فقط یک نوع از انواع متنوع های مکانیکی در استاندارد اتصالات صنایع عمرانی می باشد.
چرا که هر نوع اتصال پیچ با یک تکیه‌گاه داشته باشد در استاندارد پیچ و مهره انکر بولت نامیده می‌شود اما در داخل کشور انکر بولت ها رول بولت یوبولت نیز در دسته انکر بولت های مکانیکی قرار دارند.

 

انکر بولت استاندارد ASTM F1554 جایگزین ASTM A307 C

یکی از پرکاربردترین انکر بولت ها مطابق استاندارد ASTM F1554 در سه گرید  ۱۰۵ و ۳۶ و 55 ساخته می‌شوند. هرکدام از این اعداد نشان دهنده تنش تسلیم انکربولت بر حسب کیلو به پوند بر اینچ مربع یا کاسب در جدول استاندارد انکربولت هستند.
لازم به ذکر است که استاندارد ASTM grades F1554 در واقع استاندارد بسیار جدیدی در ساخت انکربولت ها محسوب می شود که در جدول استاندارد سابق در تولید انکر بولت ها ASTM A307 C از سال ۲۰۰۷ با استاندارد جدید جایگزین شده است.

تماس با ما

تلفن
09365229083

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *